Gabinety stomatologiczne dla małych pacjentów w Kielcach

Aby twoje dziecko w przyszłości nie bało się wizyty w gabinecie dentystycznym, warto już od najmłodszych lat zadbać o to, by kontakt ze stomatologiem stał się nawykiem. Zaprocentuje to z pewnością w przyszłości. Twoje dorosłe wówczas dziecko będzie miało zdrowy i piękny uśmiech, a każda wizyta w gabinecie będzie po prostu czymś zupełnie normalnym. Jak podkreśla stomatolog w Kielcach, na pierwsze spotkanie z dentystą należy się umówić w wieku 2-3 lat. Niewielu rodziców zdaje sobie sprawę z tego, że w tym wieku można już odpowiednio zareagować i wprowadzić ewentualny harmonogram leczenia, aby zęby mleczne, a później stałe były zdrowe i proste. W gabinecie, który jest przyjazny dzieciom możesz liczyć nie tylko na doświadczenie stomatologa, ale również na wysokiej jakości sprzęt, który sprawi, że ewentualna konieczność leczenia będzie bezbolesna i szybko przeobrazi się w zabawę z małym dzieckiem. Podczas prostych zabiegów, twoje dziecko będzie mogło oglądać bajki na ekranie zawieszonym tuż nad fotelem dentystycznym. W przypadku, kiedy zęby mleczne wymagają wypełnienia, mali pacjenci mogą natomiast liczyć na kolorowe plomby, które w składzie zawierają odblaskowy brokat. Taki element sprawia, że maluchy traktują wizytę u dentysty z Kielc (dentysta-stomatolog.com/kielce,1.html) jak zabawę. Z jednej strony możesz być pewna, że wizyta w gabinecie nie będzie stresująca, z drugiej zamierzony efekt zostanie osiągnięty – zęby zostaną wyleczone.

Dentysta nauczy również twoje dziecko, jak dbać o higienę jamy ustnej. W niektórych przypadkach, kiedy dziecko posiada już zęby stałe, konieczne jest leczenie ortodontyczne. Biorąc pod uwagę, że maluch od wielu lat jest zaprzyjaźniony z gabinetem, bez trudu podda się takiemu leczeniu. I tutaj również możesz liczyć na kolorowe aparaty, które wśród młodzieży są bardzo popularne. Dla niektórych są nawet powodem do dumy z uwagi na kolor, który jest ulubionym. Dziewczyny najczęściej wybierają kolor różowy, chłopcy natomiast gustują w różnych odcieniach zieleni i niebieskiego. Dentysta, który od lat ma do czynienia z młodymi pacjentami jest pewien, że gdyby nie wpływ wielu gwiazd ze świata muzyki czy filmu, leczenie ortodontyczne nie byłoby takie popularne.

One comment

  1. Kasia pisze:

    Świetnie, że istnieją gabinety dla dzieci. Ja zabrałam swojego syna na pierwszą wizytę u dentysty do takiego właśnie gabinetu. Nie dość, że Mikołaj dobrze czuł się na fotelu, to dzięki przyjemnej atmosferze chce wrócić do miłej pani doktor :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>