Stomatolog z Katowic eliminuje próchnicę

Cukier zdominował przemysł spożywczy – wiele gotowych produktów ma go w swoim składzie. Część producentów podaje ilość użytego cukru, a część informuje tylko, że w składzie jest cukier (nie ujawnia jego konkretnej zwartości wyrażonej w g na 100 g produktu). W taki sposób ciężko jest ocenić, czy dzienna dawka cukru nie została przekroczona. Stąd też biorą się statystyki, które wyraźnie mówią, że przeciętny Polak zjada rocznie pięćdziesiąt kilogramów cukru, co kwalifikuje naród jako uzależniony od cukru. Niestety chwilowa przyjemność przemienia się z czasem w choroby, jakimi są przykładowo otyłość lub próchnica. Ta druga zbiera wśród Polaków obfite plony – jest obecna prawie u 99% społeczeństwa.

W jamie ustnej człowieka jest wiele bakterii, które nie wywołują żadnych szkód zdrowotnych. Wyjątkiem może być paciorkowiec Streptococcus Mutans, dla którego cukier stanowi pożywkę, która w rezultacie przemienia się w płytkę nazębną, a ta doprowadza do próchnicy. Warto mieć świadomość, że nawet po najmniejsza ilość cukru należy natychmiast umyć zęby. Modne napoje chłodzące z pewnością zawierają w swoim składzie cukier, o czym zapominają dzieci i młodzież – bo dla nich liczy się smak i fakt kosztowania reklamowanego w mediach płynu, jako znak bycia na czasie. Rodzice powinni wiedzieć, że próchnicy nie generuje woda, białka oraz tłuszcze. Trzeba podkreślić, że woda musi być czysta to znaczy bez jakichkolwiek dodatków smakowych. Kiedyś kolorowe napoje i soki były odradzane przez specjalistów od odchudzania, od jakiegoś czasu odradzają je też dentyści. Dla paciorkowca zmorą jest prawidłowa higiena jamy ustnej, a także unikanie wszelakiego rodzaju słodkości. Bakteria ta nie lubi naturalnych olejków z drzewa herbacianego oraz olejków z goździkowca, które to wykazują wyjątkowo silne działanie antybakteryjne i przeciwzapalne. Dentysta z Katowic (dentysta-stomatolog.com > Katowice) to także wróg Streptococcus Mutans. Stomatolog to szansa na zdrowe i piękne zęby, które powinny zdobić człowieka przez całe życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>